“Guitar Hero Live” доаѓа оваа есен!


Activision ја најави “Guitar Hero Live”, нова генерација на “Guitar Hero” која од нејзиното лансирање стана франшиза која најбрзо достигна до заработка од милијарда долари во историјата на видео игрите и беше одиграна од повеќе од 40 милиони гејмери. “Guitar Hero Live” воведува два начини на играње/свирење меѓу кои и GH Live каде што може да свирите од точка на гледање на главната ѕвезда која во моментот настапува во живо, на концерт. Со тоа, свирењето во живо со вистински бенд, пред публика која динамички реагира во реално време на тоа дали свирите добро или лошо. Во улогата на главниот гитарист може да свирите низа на песни од различни жанрови, на различни сцени – од мали клубови до големи концертни сали со илјадници луѓе. Исто така, “Guitar Hero Live” ја претставува и првата мрежа за музички спотови – GHTV. Новата генерација на “Guitar Hero” очекувајте ја оваа есен и тоа за PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360 и Wii U. Дотогаш, погледнете го трејлерот со кој беше најавена.
| | веќе видена | слични

Сопствениците на конзоли сигурно играле барем една од игрите Guitar Hero, и да бидеме реални тоа е една од игрите која бара беспрекорни рефлекси доколку сакате да поставите рекорд. Франшизата која разви посебни контролери кои функционираа само за оваа игра (во форма на гитара, секако) беше толку популарна што имаше цели настани и шампионати за натпревари помеѓу играчите. После 5 години, франшизата најавува нова едиција, Guitar Hero Live која има за цел да го стави играчот во кожата на гитарист во фиктивен бенд. Вака ќе имате преглед од прво лице кон публиката (која ќе биде составена од актери) и кон бендот (кој ќе биде од компјутерски генерирани карактери) додека Вие свирите некое опасно соло. Согласно на тоа колку ќе бидете добри или лоши во изведувањето на музиката, атмосферата и публиката ќе реагира соодветно, како и претходно, но се надеваме дека искуството во овие едиции ќе биде поинтензивно од претходно. Кога ќе додадете онлајн елемент на играта и музика од познати бендови тоа ја прави поинтригантна за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Територијата на нашата држава се наоѓа во поле на висок воздушен притисок (антициклон) кој условува стабилно, суво и невообичаено топло време со високи ...
сите 205 | | | веќе видена

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 175 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 194 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Guitar Hero Live” доаѓа оваа есен!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: