Пожарникари нападнати додека гаснеле пожар на „Павел Шатев“

2 копии

Припадници на противпожарната бригада биле физички нападнати од повеќе лица додека интервенирале при гаснење на пожар вчера на улицата „Павел Шатев“ околу 16 часот. – М.С. (46) од Скопје – припадник на единицата за БППЗ се здобил со телесни повреди. Медицинска помош му била укажана во Ургентен центар Скопје, по што е пуштен на домашно лекување, информираат од МВР. Полицијата го расчистува случајот.
| | веќе видена | слични
9 копии

Вчеравечер во 20 часот во полициската станица во Центар, Т.У. (24) од Урошевац, Косово, пријавил дека истиот ден околу 17 часот на ул. „Македонија“, додека се движел заедно со неговите пријатели Р.У., Ф.У., А.М. и Р.У., физички биле нападнати од поголема група на млади лица по што истите побегнале во непознат правец. Пријавителот, поради нанесените повреди, се упатил во болница во Скопје каде му била укажана лекарска помош. Во врска со настанот во 17.00 часот во ПС Центар биле приведени лицата С.Н. (19), А.З. (19), Н.М.(19) и двајца малолетници на 15 и 16-годишна возраст, сите од Скопје. По извршениот разговор, во 19.30 часот малолетниците се ослободени, додека останатите лица се задржани за понатамошна постапка. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Петмина млади скопјани, од кои двајца малолетници, вчера попладне физички нападнале петмина минувачи на улица Македонија во Скопје, извести СВР Скопје. Случајот во полициската станица Центар го пријавил 24-годишник од Феризај, Косово, кој кажал дека додека се движел по улицата со четиримина пријатели, биле физички нападнати, при што тој добил повреди кои требало да му бидат санирани во болница. Во полициската станица биле приведени С.Н. (19), А.З. (19), Н.М.(19) и двајца малолетници на 15 и на 16-годишна возраст, сите од Скопје. По извршениот разговор, малолетниците се ослободени, додека другите лица се задржани за понатамошна постапка. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, известува скопската полиција.
| | веќе видена | слични
2 копии

Пријавителот, поради нанесените повреди, се упатил во болница во Скопје каде му била укажана лекарска помош. Во врска со настанот во 17.00 часот во ПС Центар биле приведени лицата С.Н. (19), А.З. (19), Н.М.(19) и двајца малолетници на 15 и 16-годишна возраст, сите од Скопје. По извршениот разговор, во 19.30 часот малолетниците се ослободени, додека останатите лица се задржани за понатамошна постапка. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Т.У. (24) од Урошевац, Косово, вчера пријавил во полициската станица во Центар, дека тој и неговите пријатели Р.У., Ф.У., А.М. физички биле нападнати на улица „Македонија“, во 17 часот, истиот ден, од поголема група на млади лица, по што истите побегнале во непознат правец.Пријавителот, поради нанесените повреди, се упатил во болница во Скопје каде му била укажана лекарска помош.Во врска со настанот, во полициската станица во Центар биле приведени С.Н. (19), А.З. (19), Н.М.(19), и двајца малолетници на 15 и 16-годишна возраст, сите од Скопје. По извршениот разговор, малолетниците се ослободени, додека останатите лица се задржани за понатамошна постапка. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
3 копии

Во 17 часот во текот на вчерашниот ден се одвивала вистинска драма на улицата Македонија. Додека 24-годишниот Т.У. од Урошевац, Косово се движел по улицата со неговите пријатели, Р.У., Ф.У., А.М. и Р.У., физички биле нападнати од поголема група на млади лица по што истите побегнале во непознат правец. Полицијата информира дека повредениот се упатил во болница во Скопје каде му била укажана лекарска помош. Приведени биле лицата С.Н. (19), А.З. (19), Н.М.(19) и двајца малолетници на 15 и 16-годишна возраст, сите од Скопје. По извршениот разговор, во 19 часот и 30 минути малолетниците се ослободени, додека останатите лица се задржани за понатамошна постапка. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Вистинска драма се одвивала во Скопје во 16 часот и 15 минути кога Бригадата за противпожарна заштита отишла да гаси пожар на улицата „Павел Шатев“. Полицијата информира дека при интервенција за гасење на пожар, физички биле нападнати од повеќе лица, при што 46-годишниот М.С.од Скопје, инаку припадник на единицата, се здобил со телесни повреди. Медицинска помош му била укажана во Ургентен центар Скопје, по што е пуштен на домашно лекување. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Вчера во 16.15 часот телефонски во ЕИК Скопје, од Бригадата за противпожарна заштита, било пријавено дека на ул. „Павел Шатев“ , при интервенција за гасење на пожар, физички биле нападнати од повеќе лица, при што М.С. (46) од Скопје-припадник на единицата за БППЗ се здобил со телесни повреди. Медицинска помош му била укажана во Ургентен центар Скопје, по што е пуштен на домашно лекување. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. Фото: архива
| | веќе видена | слични
2 копии

М.С. (46) од Скопје – припадник на единицата за БППЗ се здобил со телесни повреди. Медицинска помош му била укажана во Ургентен центар Скопје, по што е пуштен на домашно лекување, информираат од МВР. Полицијата го расчистува случајот.
| | веќе видена | слични

Пожарникарот кој вчера беше повреден при гаснење пожар е пуштен на домашно лекување, соопшти денеска МВР. Како што соопшти полицијата, во 16.15 часот од Бригадата за противпожарна заштита (БППЗ), било пријавено дека на улицата Павел Шатев при интервенција за гасење пожар , физички биле нападнати од повеќе лица, при што пожарникарот М.С. (46) од Скопје, се здобил со телесни повреди. Медицинска помош му била укажана во Ургентен центар Скопје, по што е пуштен на домашно лекување. Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот. Фото: Плусинфо
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата 24 часа на ден ги чува таблите со новото име Северна Македонија, за да не бидат уништени и ишкртани како оние за автопатот Пријателство, пишува ...
сите 336 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата од 13 февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават во ...
сите 290 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 212 | | | веќе видена

Професорката Гордана Силјановска, кандидатката за Претседател на Република Северна Македонија, на својот ФБ профил објави фотографија на која е со првиот ...
сите 162 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 198 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 136 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 123 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожарникари нападнати додека гаснеле пожар на „Павел Шатев“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: