ЕТА побара извинување од жртвите на нејзината вооружена борба за незавосност на Баскија

3 копии

Баскиската сепаратистичка организација ЕТА го призна „злото“ кое го направила за време на нејзината вооружена борба за независност на Баскија и побара жртвите ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Останато

Вториот ден од дебатата за преспанскиот договор, на пленарната седница во грчкиот парламент, ќе биде заокружена доцна вечерва, кога се очекува владата да ...
сите 145 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 129 | | | веќе видена

Грчката опозиција ја разгледува можноста да го одложи гласањето на преспанскиот договор, пишува грчкиот весник „Катимерини“. Гласањето, како што пишува ...
сите 66 | | | веќе видена

Договорот ја отвора вратата за прием на Македонија во НАТО од што корист ќе има и Грција, порачаа високи претставници на ЦДУ во апелот до Нова демократија, ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕТА побара извинување од жртвите на нејзината вооружена борба за незавосност на Баскија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: