Гругер излезе од болница

2 копии

Австријскиот скијач, Ханс Гругер по скоро еден месец минат во болница откако падна за време тренингот пред трката во Кибил, замина на домашно лекување и ќе почне со долготрајниот период на рехабилитација по сериозните повреди на главата и градниот кош. Веста за излегувањето на Гругер од болница ја потврди и австриската скијачка федерација, која најави дека Гругер ќе замине во рехабилитациониот центар, Хохцирл. Лекарите кои се грижеа за здравјето на Гругер истакнаа дека тој релативно бргу закрепна по серијата тешки операции и неговата рехабилитација беше побрза од планираното.
| | веќе видена | слични

Австрискиот скијач Ханс Гругер кој сериозно се повреди на трката во Кицбил по еден месец поминат во болница, од кој половина во вештачка кома, е пуштен на домашно лекување, потврди скијачката федерација на Австрија. Гругер по сериозниот пад во Кицбил се здоби со тешки повреди на главата и градниот кош.
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на „Независни Грци“ Панос Каменос, во интервју за грчата телевизија „Скај“, истакна дека договорот од Преспа е невалиден затоа што на него го нема ...
сите 455 | | | веќе видена

Европските медиуми ја пренесуваат информацијата на “Дејли Телеграф“ утрово дека британската премиерка, Тереза Меј, ја разгледува можноста за измени на ...
сите 401 | | | веќе видена

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони. ЈП „Македонија пат" апелира на внимателно возење и прилагодување ...
сите 143 | | | веќе видена

Зоран Заев на сметка на уставниот поредок, на сметка на државните и национални интереси се самопромовира во лидер со најголем рејтинг меѓу етничките Албанци, ...
сите 377 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гругер излезе од болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: