Груевски задоволен од изборот на јавниот обвинител


15 копии
2 копии

Катица Јанева утрово е најбараното име на интернет и најозборуваното во земјава. Обвинителката која до ноќеска ја знаеја нејзините соседи во Гевгелија и ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката од Гевгелија, Катица Јанева ќе биде специјален обвинител. Власта и опозицијата рано утринава го договорија законот и обвинителот кој ќе ги води ...
| | веќе видена | слични

Пред да биде постигнато решението за целосно нов закон, ‘lex specialis’, за специјалниот обвинител и изборот на личноста, според извори на Либертас од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не е среќен што преку медиумите се расправа со бившиот лидер Никола Груевски и не може да разбере како ...
сите 386 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила на патот во село Враништа, Струшко, при што млад возач со своето возило излетале од патот и завршил во Специјалната ...
сите 431 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 336 | | | веќе видена

Министерката за надворешни работи на Косово, Доника Грвала, по средбата со нејзиниот грчки колега, Гиоргиос Герапетритис, во рамки на заседанието на ...
сите 11 | | | веќе видена

Хеликоптер на МВР вчера исфрли над 45 тони вода при гаснењето на пожарот кај село Милетино, општина Брвеница. Како што соопшти МВР, по барање на Центарот за ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски задоволен од изборот на јавниот обвинител

Од:
До кого (е-маил):
Порака: