Груевски може да земе и плата од 1.000 евра и К 15


5 копии
7 копии

На средба со потпретседателот на Националниот комитет на Народната политичка консултативна конференција, Џанг Чингли, претседателот на Собранието, Талат ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери, во рамки на официјалната посета на Народна Република Кина се сретна со претседателот ...
| | веќе видена | слични

На средбата, како што информира Кабинетот на Џафери,  Ли изрази топло добредојде од името на Секинеското народно собрание, а посетата на Џафери ја оцени како ...
| | веќе видена | слични

Значаен придонес за зајакнување на билатерaлните односи, имајќи предвид дека оваа посета на највисоко законодавно ниво е прва во последната деценија, е оцената ...
| | веќе видена | слични

Освен на 12 јуни, кога беше констатирана оставката на осудениот азилант Никола Груевски, друга пленарна седница на Собранието немало во јуни. Засега нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Група пратеници предлагаат да се формира Анкетна комисија во Собранието, за утврдување на прекршување на законите и злоупотреба на работењето во СЈО, која ќе ...
сите 617 | | | веќе видена

Дали на кревкиот првосуден систем, сериозно подриен од случајот „Рекет“ му е потребен уште еден скандал? Со нарушено психичко здравје разрешената специјална ...
сите 378 | | | веќе видена

Здружението на медицински сестри, техничари и акушерки на Македонија (ЗМСТАМ) го поддржува јавниот протест кој ќе се одржи во среда на 18 септември, инициран ...
сите 178 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари од Алијансата за Албанците во општинскиот Совет ја презеде контролата од СДСМ и ДУИ.Нов претседател на Советот на ...
сите 79 | | | веќе видена

Деновиве истекува и 30-дневниот притвор на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска во интервју дадено вчера вели дека ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски може да земе и плата од 1.000 евра и К 15

Од:
До кого (е-маил):
Порака: