Алиса во земјата на чудата

Поминаа Велигденските празници, спласна еуфоријата, но остана Велигденското интервју на Премиерот Заев да не потсети дека и возрасните веруваат во бајки. ...
| | веќе видена | слични

Помина гласањето на доверба на Владата, од критиките на опозицијата и аргументите во одбраната на власта сфативме само едно, дека Груевски и ВМРО ДПМНЕ се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Нови 10 инвестиции се влезени во земјава за само 10 месеци по новите транспарентни мерки од Планот за Економски раст со нула денари за маркетинг. Во изминатите ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Една од областите каде владата на Заев доживува вистинско фијаско се токму странските инвестиции. А кога тоа е во прашање, гледаме дека не им е тешко ниту да ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на ставовите на вицепремиерот Кочо Анѓушев во врска со странските инвестиции.„Една од областите каде владата на Заев ...
| | веќе видена | слични

За сите 11 години од владеењето на претходната власт, и потрошените до 250 милиони евра за реклами, за медиуми, за роуд шоуа, дојдоа 23 странски инвеститори. ...
| | веќе видена | слични

Екс премиерот Никола Груевски по завршените судски рочишта успеа да стигне на денешната седница за интерпелација на Владата при што своите главни критики ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Одлуката останува на вас, граѓаните на ПЈРМ, морам да кажам вака иако воопшто не ми се допаѓа кратенката ПЈРМ. Ако барав нешто од вас, тоа е во иднина да ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 83 | | | веќе видена

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 23 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 143 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 125 | | | веќе видена

Вечерва, со почеток во 20 часот, во Музејот на современата уметност во Скопје ќе се отвори самостојна изложба на хрватскиот уметник Владимир Фрелих, насловена ...
сите 43 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алиса во земјата на чудата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: