Академик Маџунков: Референдумот ќе пропадне, ќе следува самовластие и отпор


5 копии

Во повеќе наврати досега, академик Митко Маџунков, доајенот на македонската реч и литература, отворено зборуваше за македонскиот јазик како темел на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Уште во 2008 година, официјално Скопје се согласило за промена на уставното име во Република Северна Македонија, под услов признавање на македонскиот јазик и ...
| | веќе видена | слични

По долго време необраќање и непојавување во јавноста, поранешниот премиер вели дека информациите се „јалови обиди на власта“ и „глупости“ . „Ова се јалови ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Експремиерот Никола Груевски ги негираше информациите изнесени од страна на грчкиот весник „Катимерини“, кој пишуваше дека уште во 2008 година Скопје го ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

 Ако се суди според белешката на тогашната американска амбасадорка Миловановиќ, која протече на Викиликс, уште тогаш официјално Скопје било било подготвено да ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев смета дека протокот на документот од американската амабасада во Скопје преку Викиликс ќе влијае позитивно на референдумот на 30 септември ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 198 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 219 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Академик Маџунков: Референдумот ќе пропадне, ќе следува самовластие и отпор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: