Иванка Василевска негира: Нема да бидам кандидат за претседател – партијата сеуште се чисти од „насобраниот плевел“

2 копии

Професорката Иванка Василевска и членка на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 рече дека не е вистина дека таа ќе биде кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседателските избори. -Смешно е сега да се лицитира со имиња. Тоа го прават оние исти ПР канали кои своите кариери ги прават наоснова на невистини. Можеби тие канали се микс и од власта и опозицијата. Во ситуацијата кога имаме нов лидер на паријтата, правиме нов имиџ, ова се користи да се изгуби фокусот, луѓето внатре да се свртат меѓу себе. Господинот Груевски има необично силно влијание и на меѓународната политичка сцена и внатре во паријата. Пет месеци се малку време да се преструктутира партијата, да се исчисти плевелот кој е насобран. Секогаш после подолг временски период се покажуваат слабости. Кога дојде Мицкоски ние сите се договоривме да почнеме од нула. Ние се гордееме со нашите претходници, но и учиме од претходните грешки.
| | веќе видена | слични
2 копии

Артан Груби од ДУИ во вечерашното гостување на телевизија Телма се декларираше како патриот кој ја сака Македонија. -Господинот Ахмети и јас лично велам, еве пред цела македонска јавност: Македонија е моја татковина, Македонија е моја држава. Погледнете ги стенограмите од сите мои средби во Америка, во Брисел, објавете ги. Јас сметам дека сум патриот зашта ја сакам Македонија, цела ја сакам и сакам таа Македонија да биде член на НАТО и ЕУ, со еднакви права каде ќе нема протести против заокружување на Рамковниот договор, рече Груби.
| | веќе видена | слични

Останато

Членките на Советот за соработка во Персискиот Залив (ГЦЦ), што го сочинуваат арапските монархии од регионот, започнаа со зајакнати безбедносни патроли во ...
сите 166 | | | веќе видена

Пресреќна сум што фотографијата фантатстично се вклопи во пораката на песната – биди горда со она што си! Не давај никој да ти ги сосече крилјата!, раскажува ...
сите 258 | | | веќе видена

Стево Пендаровски веќе ги постави кадровските основи на неговиот кабинет. Генерален секретар на претседателската служба е досегашниот владин портпарол Миле ...
сите 213 | | | веќе видена

Тамара Тодевска која со песната „Proud“ го освои осмото место на евровизиското финале во Тел Авив, што е најголем успех за земјава досега на Евросонг, вечерва ...
сите 211 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на мандатно – имунитетната комисија Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер ...
сите 199 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванка Василевска негира: Нема да бидам кандидат за претседател – партијата сеуште се чисти од „насобраниот плевел“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: