Грин објасни зошто Ленард не заврши во Лејкерс: Сакаше да оди по свој пат, имаше две опции за него

Кавај Ленард по освоената шампионска титула со Торонто Репторс имаше можност да бира каде ќе ја продолжи својата кариера. Пред него имаше неколку реални опции, ...
| | веќе видена | слични

Првата ѕвезда на Хјустон Рокетс и еден од најдобрите кошаркари на денешницата Џејмс Харден нема да биде дел од американскиот „дрим-тим“ на Светското првенство ...
| | веќе видена | слични

Ноќеска се случи нешто кое за прв пат се случува во историјата на професионалната американска кошарска лига НБА. За прв пат титулата се сели во Канада, откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 497 | | | веќе видена

Официјализирана и првата мултиетничка - македонско - албанска предизборна коалиција меѓу СДСМ и Беса. И официјално Заев и Касами заднички ќе го трчаат ...
сите 265 | | | веќе видена

Снимките кои беа објавени во неделата од страна на пратеникот Антонио Милошоски а на кои се слушаше гласот на Зоран Заев ќе бидат дадени на форензика. Според ...
сите 120 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 124 | | | веќе видена

Сектор за борба против тероризам, насилен екстремизам и радикализам при ОСОСК на МВР, вчера до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал ...
сите 365 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 57 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грин објасни зошто Ленард не заврши во Лејкерс: Сакаше да оди по свој пат, имаше две опции за него

Од:
До кого (е-маил):
Порака: