Сите грицкаме сончоглед, но не сме свесни што му прави на нашето здравје


Зошто семето од сончоглед е здрава ужина Доколку барате здрава ужина која ќе ве засити но во исто време и исполни вашиот организам со хранливи материи, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оваа тема и прашање е поттикнато од наша читателка која се соочува со овој проблем. Па, со голема благодарност до Д-р Нела за издвоеното време и совети, како и ...
| | веќе видена | слични

Освен што е мошне вкусен, ананасот е и здраво овошје. Без оглед дали го јадете плодот или пиете негов сок, не можете да згрешите ако го вметнете во секојдневна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Богата е со витамин Ц, и делува како антиоксиданс. Го зајакнува имунолошкиот систем, го чисти телото од токсини и делува превентивно на различни болести. Има ...
| | веќе видена | слични

Важно е во организмот да внесуваме голем број на витамини и минерали, и затоа треба да ја јадеме следната храна: Сирење , бидејќи содржи витамини А, Б2, Б5, Д, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во денешното појаснување за притворот на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот ...
сите 370 | | | веќе видена

Холандскиот премиер Марк Руте денеска ја отфрли идејата на францускиот претседател Емануел Макрон за формирање на европска армија. – Идејата за европска армија ...
сите 216 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Денешното барање на судот да донесе одлука по налог на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 354 | | | веќе видена

По неуспешниот обид да му се достави упатен акт од судот за издржување затворска казна од две години за предметот „Тенк“ и откако полицијата наиде на затворена ...
сите 196 | | | веќе видена

Мистеријата околу тоа како поранешнипт премиер на Македонија, Никола Груевски ја напуштил својата земја дена пред да влезе во затвор со пресуда за корупција, ...
сите 354 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите грицкаме сончоглед, но не сме свесни што му прави на нашето здравје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: