ГРЕКО: Србија нема исполнето ниту една од 17-те препораки на СЕ за борба против корупција


До крајот на 2018 година, Србија воопшто нема исполнето ниту една од 17-те препораки на Советот на Европа за борба против корупцијата (ГРЕКО), се наведува во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Граѓанско демократска унија,ГДУ, соопштува дека Извештајот од петтиот круг на оценка за Спречување на корупција и промовирање на интегритет кај централната ...
| | веќе видена | слични

Групата на земји за борба против корупцијата ГРЕКО, која минатата година ја скенираше состојбата во земјава, препорачува да се изврши проверка на етичките ...
| | веќе видена | слични

Корупцијата го еродира економското и политичкото тело на државата. Обвинителството инертно, а СЈО не гони системски случаи во круговите со висок политички ...
| | веќе видена | слични

По завршување на средбата со новинарите, проф. д-р Павловска  Данева даде и изјава за медиумите. Во продолжение интегрално Ви го пренесуваме текстот од ...
| | веќе видена | слични

Не само премиерот, туку и министрите да ги објават јавно своите советници, бара ГРЕКО, антикорупцискот o тело на Советот на Европа каде членуваат 48 држави од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 196 | | | веќе видена

Докторот Виктор Исијановски директорот на од Здравствениот дом Скопје и член на комисијата за заразни болести во отвореното студио на 24 анализа потенцираше ...
сите 490 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Владата ја следи состојбата со новозаразените не само во Штип, туку и на ниво на цела држава. Спасовски истакна дека и денеска во Штип има зголемување на ...
сите 249 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во гостувањето во вестите на телевизија Сител кажа дека согласно Законот за угостителска дејност нема одредба ...
сите 265 | | | веќе видена

Скопје, 28. мај 2020 (Inpress) – Исправени сме пред два избора – да се навикнеме безусловно да ги почитуваме мерките за заштита на здравјето кои се предуслов ...
сите 219 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 196 | | | веќе видена

Зоран Заев и Владата ги лажат граѓаните дека добро се справуваат со кризата. Пари за поддршка нема, а долговите растат. Лагата е стил на однесување на СДСМ и ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГРЕКО: Србија нема исполнето ниту една од 17-те препораки на СЕ за борба против корупција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: