Нова Демократија (НД) со убедлива победа и апсолутно мнозинство во грчкиот Парламент


На вчерашните одржани предвремени парламентарни избори во Грција, победи централно десничарската партија Нова Демократија (НД) на чело со Кириакос Мицотакис, ...
| | веќе видена | слични

Изборната победа во Грција на Киријакос Мицотакис кој е пријателски настроен кон бизнисмените, ги израдува и Кинезите. Атина сепак не може докрај да го ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии
4 копии

Иако деклариран противник на ревизионизмот, новоименуваниот шеф на грчката дипломатија Никос Дендиас, како опозиционер, јасно говореше дека не се согласува со ...
| | веќе видена | слични

Враќањето на Нова демократија (НД) на власт во Грција претставува повод за загриженост во Брисел, Берлин и во Вашингтон во врска со надворешната политика на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новата снимка која ја објави “RT” го прикажува моментот на страшната експлозија која го разурна либанскиот главен град Бејрут. На краткото видео може да се ...
сите 416 | | | веќе видена

Се скараа сопартијците од ВМРО-ДПМНЕ. Екс градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски, кој е дел од „спротивната струја“ на актуелното раководство на ...
сите 55 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

АД МЕПСО излезе со соопштение по реакцииите во јавноста за новото зголемување на цената на елетричната енергија. Велат дека компанијата побарала покачување ...
сите 166 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова Демократија (НД) со убедлива победа и апсолутно мнозинство во грчкиот Парламент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: