Голема полициска акција во Атина, приведени над 90 лица

12 копии
4 копии
4 копии
4 копии

Малтешките власти соопптија дека 64 мигранти кои беа спасени пред девет дена кај брегот на Либија, ќе бидат распоредени во четири земји на Европската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Малта денеска соопшти дека 64-те мигранти спасени на море во близина на Либија ќе бидат распоредени во четири земји-членки на ЕУ. Владата на Малта најави дека ...
| | веќе видена | слични

,,Во координација со Европската Комисија и со Малта ,  мигрантите на бродот ,,Алан Курди” ќе бидат распоредени меѓу четири држави на ЕУ. “ ,соопшти владата во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По официјалните изборни резултати од првиот круг на претседателските избори од земјава, грчките медиуми најмногу акцент ставаат врз малиот процент на излезност ...
сите 261 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 205 | | | веќе видена

Одборот за одбрана на Џулијан Асанж ќе организира јавен состанок во Лондон на 26 април за да добие поддршка за основачот на „Викиликс“ и да испрати силна ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голема полициска акција во Атина, приведени над 90 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: