Грција прогласи тревога: Мигрантите повторно напаѓаат, прецизираа властите

Аларм прогласи Грција денеска. Според властите во земјата доаѓа нова мигрански бран во Европа. Комшиите забележаа невообичаено голем број на странцие кои дошле ...
| | веќе видена | слични

Останато

Најмалку 217 лица загинаа, а десетици се водат за исчезнати во катастрофалниот земјотрес што го погоди Мексико. Првично беше соопштено дека во земјотресот, кој ...
сите 233 | | | веќе видена

Владите што сакаат да им служат на своите граѓани се отворени. Тие не се кријат. Тие откриваат, размислуваат и создаваат со граѓаните. Треба да ги искористиме ...
сите 220 | | | веќе видена

Британската полиција вечерва соопшти дека ослободила еден од шестемина приведени под сомнеж за поврзаност со нападот во лондонското метро во петокот, без да ...
сите 209 | | | веќе видена

Центарот на ураганот Марија поминува на копно и тоа северно од Доминиканската Република а се очекува да ги зафати и островите Туркс, Саикос и Бахамите, рано во ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција прогласи тревога: Мигрантите повторно напаѓаат, прецизираа властите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: