Грција: Хуан Гуаидо е претседател на Венецуела

Лидерот на опoзицијата во Венецуела, Хуан Гваидо, на средбата со членовите на владата на претседателот на државата, Николас Мадуро, во Барбадос неделава, ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Делегацијата на претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, пристигна на Барабадос за да учествува во новата рунда разговори со опозицијата, рече министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Венецуелската опозиција соопшти во неделата дека нејзините претставници ќе се вратат на островот Барбадост за да ги продолжат преговорите со владата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пред претставниците на УНЕСКО во Баку презентиран еден, а во Собранието се разгледува друг нацрт-закон за Заштита на културното наследство во Охрид. Осумнаесет ...
| | веќе видена | слични

 Осумнаесет невладини организации се кренаа на нозе поради, како што тврдат, вметнувањето нови членови кои се косат со борбата за заштита на нашиот туристички ...
| | веќе видена | слични

Одлуката на Владата да го признае Хуан Гуаидо за привремен претседател на Венецуела, не само што не придонесува во мирно решавање на оваа сериозна криза и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали само инсистирањето на ДУИ за Албанец премиер ги кочи преговорите меѓу СДСМ и ДУИ за формирање влада, или има посреди и други недораззбирања. Фактор го ...
сите 634 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 204 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција: Хуан Гуаидо е претседател на Венецуела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: