Македонија и Грција ги потврдија заинтересираноста и договорот за изградба на гасовод


Според грчкиот економски портал Јуротудеј, првиот човек на компанијата што управува со националниот систем за природен гас на Грција, во понеделникот бил во ...
| | веќе видена | слични

ЕУ ја разгледува можноста од испорака на руски гас преку планираниот гасовод „Северен тек 2“. Многумина во овој гасовод гледаат само средство кое на Русија ќе ...
| | веќе видена | слични

Еден месец пред да ги одобри цените (пред контролата за цени и трошоци за 2015 година) РКЕ го сменила правилото по кое се одобруваат цените за купен гас. Со ...
| | веќе видена | слични

Новата влада во Скопје ја изрази својата посветеност на проектот за интерконекција на грчкиот и македонскиот систем за природен гас за време на вчерашната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија и Грција ги потврдија заинтересираноста и договорот за изградба на гасовод

Од:
До кого (е-маил):
Порака: