Тимоние: Не можам да дадам коментар за еден нон-пејпер

Грчките амбасадори во Европската Унија и НАТО деновиве брифирале до владата во Атина дека успешнно се спроведени сите инструкции добиени во пресрет на самитот ...
| | веќе видена | слични

Како да се напише јазикот во графата во Обединетите нации е последната пречка што ја водат македонската и грчката влада пред договорот да биде официјализиран, ...
| | веќе видена | слични

Деновиве се одвива интензива дипломатска комуникација меѓу македонската влада и земји пријатели кои треба да го откочат процесот на преговори за името, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 60 | | | веќе видена

Десетиците лажни вести и пропагандни елементи, особено на социјалните мрежи, но и во дел од медиумите кои имаат голема публика во Македонија, се поклопија со ...
сите 109 | | | веќе видена

Ниеден политичар нема мандат да преговара за идентитетот на еден народ. Мнозинството македонски граѓани не гласале за програма во која е предвидена промена на ...
сите 92 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 105 | | | веќе видена

Со откривање на споменик на поранешниот претседател на Јужноафриканска Република, Нелсон Мандела во зградата на Обединети нации во Њујорк денеска ќе почне ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тимоние: Не можам да дадам коментар за еден нон-пејпер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: