Силно невреме на Халкидики


Италијанскиот обрег во средата го погоди силно невреме, кое корнело дрва од корен, а најмалку 18 луѓе се повредени, но нема жртви. Во Пескара, во која се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијанското крајбрежје во средата беше погодено од силно невреме, кое корнеше дрва од корен, а најмалку 18 луѓе се повредени, но нема жртви. Трудница се ...
| | веќе видена | слични

Италијанското крајбрежје во средата го погодило силно невреме, кое откорнало дрвја од корен, а најмалку 18 луѓе се повредени. Засега нема жртви. Во Пескара, ...
| | веќе видена | слични

Силно невреме го погоди денеска италијанскиот град Пескара. Најмалку 18 лица се повредени, вклучувајќи и една бремена жена, која претрпела повреди на главата. ...
| | веќе видена | слични

Силно невреме ја зафати цела Европа, кое на кеолку места беше проследено со силен град и дожд. Една од земјите кои беа погодени од невреме беше и Грција, во ...
| | веќе видена | слични

Неколку минути интензивно паѓаше град во невремето што почна вечерва околу 19 часот, во областа на Александрополис, што беше доволно за да предизвика голема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 245 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силно невреме на Халкидики

Од:
До кого (е-маил):
Порака: