Незапамтено невреме во Италија: град со големина на портокали


Италијанскиот обрег во средата го погоди силно невреме, кое корнело дрва од корен, а најмалку 18 луѓе се повредени, но нема жртви. Во Пескара, во која се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијанското крајбрежје во средата беше погодено од силно невреме, кое корнеше дрва од корен, а најмалку 18 луѓе се повредени, но нема жртви. Трудница се ...
| | веќе видена | слични

Италијанското крајбрежје во средата го погодило силно невреме, кое откорнало дрвја од корен, а најмалку 18 луѓе се повредени. Засега нема жртви. Во Пескара, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Силно невреме го погоди денеска италијанскиот град Пескара. Најмалку 18 лица се повредени, вклучувајќи и една бремена жена, која претрпела повреди на главата. ...
| | веќе видена | слични

Делови од Италија денес биле зафатени од силно невреме со град и ветер. Во бурата биле повредени осумнаест граѓани, меѓу кои имало и трудница. Италијанските ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 18 лица се повредени, меѓу кои и една бремена жена, во невремето проследено со град со големина на портокал, кое денес го зафатило италијанскиот град ...
| | веќе видена | слични

Големо невреме проследено со обилни врнежи од дожд и град со големина на портокал ја зафатило Италија, а 18 лица се хоспитализирани, пренесуваат локалните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Топки град големи колку портокал паѓаа во Италија и направија хаос. 18 лица се повредени помеѓу кои и една бремена жена во невреме проследено со град со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катица Јанева го отворила боледувањето на 16 јуни, а известување за истото пристигнало денеска во Специјалното јавно обвинителство, тврдат од таму.и велат дека ...
сите 427 | | | веќе видена

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 88 | | | веќе видена

Турските научници предупредуваат за опасноста од нови силни земјотреси што го загрозуваат Истанбул и реонот на Мраморно море, пишува денеска турскиот весник ...
сите 156 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 78 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Охрид, Константин Георгиевски е уверен дека до следната сесија во февруари Охридскиот регион ќе ја надмине опасноста да биде ставен ...
сите 61 | | | веќе видена

Вкусен сос со кој ќе го подобрите вкусот на многу јадења. 100 гр кафеав шеќер 1 лажица сол 1 лажица чили во прав 1 лажица лук во прав 1 лажичка каенски бибер ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Незапамтено невреме во Италија: град со големина на портокали

Од:
До кого (е-маил):
Порака: