Против Грција одиме на победа, но и реми ни одговара за прво место

Грција и Исланд ремизираа 28:28 во меч од петтото коло во нашата група и сега на Македонија и одговара и реми во Струмица против нашиот јужен сосед за да биде ...
| | веќе видена | слични

Исланд е мала земја во која живеат едвај 358.780 луѓе. Скоро сите се познаваат, па не мора да ги заклучувате вратите кога ќе заминете, а лесно може да се ...
| | веќе видена | слични

Македонија со 27:23 ја совлада репрезентацијата на Грција во квалификацискиот натпреварот за Европско првенство. Нашата репрезентација не го започна ...
| | веќе видена | слични

Во за нијанса подоброто второ полувреме, македонската репрезентација во ракомет ја победи Грција во последниот натпревар од квалификациите за ЕП со 27:23. ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација денеска во 18 часот очекува триумф против Грција во последниот натпревар од квалификациите за ЕП 2020 и реванш против ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Исланд имаат сајт кој содржи податоци кои датираат уште од 18-тиот век, за сите роднински врски во оваа земја. Ако се вљубите, мора прво да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 414 | | | веќе видена

СДСМ со марш за спас на милионите на Заев, екс премиерот бега од ТВ дуел, се дел од фактите на денот според ВМРО-ДПМНЕ. 1. СДСМ е првата партија која ...
сите 25 | | | веќе видена

СДСМ продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата ја поставија мнозинството пратеници преку изгласаниот Закон за јавно ...
сите 407 | | | веќе видена

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска вчера им се заблагодари на 80-те пратеници во Собранието кои гласаа за измените и дополнувањата на ...
сите 427 | | | веќе видена

Денеска објавените докази од ПИ Мерки за случајот „Рекет” недвосмислено говорат дека власта и врвот на СДСМ стојат зад целиот случај и дека рекетот бил ...
сите 428 | | | веќе видена

По донесувањето на Законот за јавно обвинителство, што беше поздравено од претставниците на меѓународната заедница, во домашната јавност остануваат поделени ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Против Грција одиме на победа, но и реми ни одговара за прво место

Од:
До кого (е-маил):
Порака: