Денеска исплата на субвенции за овошје и за градинарски култури, опозицијата обвинува дека власта нема слух за земјоделските проблеми


Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој денеска ќе исплати 14 милиони денари (227.000 евра) субвенции за произведено и предадено ...
| | веќе видена | слични

Сите земјоделци кои имаа намера годинава да засадат одредени површини со тутун, веќе склучија договори со откупните компании. Законски процедурата за ...
| | веќе видена | слични

Тутунари од струмичко Градашорци тврдаат дека сеуште ги немаат добиено субвенциите за предадените колични тутун од последната сезона. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новите цени на горивата значително ќе се одразат врз земјоделското производство. Земјоделците велат повисоките цени на нафтата ќе имаат негативно влијание ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По неколку недели високи откупни цени, од денеска струмичките домати и краставици се откупуваат по преполовени цени во споредба со изминатите денови. И ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Доматите, пиперките, краставиците и пролетната зелка продолжуваат да се извезуваат во Бугарија, Украина, Романија и сите поранешни југословенски републики. ...
| | веќе видена | слични

Поради лошите временски услови оваа година нема да бидат исполнети очекувањата на откупувачите на тутун да бидат произведени 28 милиони килограми. Ова е ставот ...
| | веќе видена | слични

Според Кире Неделковски, претседател на Сојузот на тутунските здруженија на Македонија, досега се засадени 70 отсто од површините со тутун во земјава. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 106 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на ...
сите 316 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 124 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 133 | | | веќе видена

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија ...
сите 71 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска исплата на субвенции за овошје и за градинарски култури, опозицијата обвинува дека власта нема слух за земјоделските проблеми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: