Ципрас: Ако постои можност за решение ќе биде национална глупост да не ја искористиме


10 копии

Порака дека Атина бара едно име кое ќе важи и за внатрешна и за билатерална и за употреба во ОН упатува грчкиот премиер преку интервјуто под наслов „Ако постои ...
| | веќе видена | слични
13 копии
9 копии
5 копии

Спорот за името и европската перспектива на Западен Балкан се дел од високите приоритети на претседавањето на Бугарија со ЕУ, истакна бугарскиот амбасадор во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Храброста на премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас реши долготраен проблем, кој ќе и овозможи на Македонија да се движи напред кон НАТО и Европската унија, ...
сите 527 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 624 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ципрас: Ако постои можност за решение ќе биде национална глупост да не ја искористиме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: