Грција ќе бара од ООН дополнителен анекс на Преспанскиот договор за македонскиот јазик


3 копии

По големата бура што во Грција ја предизвикаа изјавите во Собранието на премиерот Зоран Заев за учењето на македонскиот јазик во Грција, за неговата употреба, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
15 копии

Во мноштвото реакции во грчката јавност по изјавите на македонскиот премиер Зоран Заев се јави и поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии

Алтернативниот министер за надворешни работи на Грција, Јоргос Катругалос во интервју за грчкото радио „Њуз247“ во однос на изјавата на македонскиот премиер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 146 | | | веќе видена

Александар Трајковски се уште е телефонски недостапен за новинарите, а Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денес изјави дека тој не е испратен од ...
сите 143 | | | веќе видена

Нова сообраќајна несреќа, во која повторно животот го загубија мигранти, се случи рано утрово на автопатот „Егнатиа“ меѓу грчките градови Кавала и Ксанти во ...
сите 234 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 176 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија како овластен предлагач за уставни измени во рок од два дена треба да достави сублимиран извештај од јавните дискусии за ...
сите 257 | | | веќе видена

Судењето за настаните од 27 април минатата година во Собранието продолжува денеска во Кривичниот суд со сослушување на пет сведоци предложени од одбраната на ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција ќе бара од ООН дополнителен анекс на Преспанскиот договор за македонскиот јазик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: