Грчкото обвинителство води истрага за заканите до парламентарци да не гласаат за преспанскиот Договор

Во тие пораки се повикуваат пратениците да не гласаат за Договорот од Преспа. Налогот за истрага е издаден откако два сајта објавија дека пратеници добицале ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Обвинител од грчкиот врховен суд наложи започнување на истрага поради закани кон пратениците од десничарската партија „Независни Грци“, со кои тие преку пораки ...
| | веќе видена | слични

Грчкото обвинителство денеска наложило покренување кривична истрага поради порака со закани до пратениците од партијата Независни Грци во која тие се ...
| | веќе видена | слични

Над 81 пратеник ќе ги поддржат измените на Уставот во последната фаза со цел имплементирање на Преспанскиот договор со кој Република Македонија, ќе стане ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во 12 часот по локално време, во грчкиот Парламент ќе започне седницата за обновување на довербата на Владата, по барање на премиерот на Грција, Алексис ...
сите 526 | | | веќе видена

Државјанството за Албанците да гласи “на Македонија“ а не “македонско“, еднаквата грижа за сите граѓани од Македонија во дијаспората како и означување на ...
сите 255 | | | веќе видена

Францускиот претседател, Емануел Макрон, испрати писмо до Французите, во кое тој го повикува народот на голема национална дебата и решавање на кризата што ја ...
сите 174 | | | веќе видена

Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села по завршувањето на седницата за уставни промени изјавил дека нема друга алтернатива освен ЕУ и НАТО. ...
сите 134 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1, новинарите Јана Јосифоска и Влатко Чаловски разговараа со колегата Деан Андоновиќ за актуелните светски настани. Повторно во фокусот е ...
сите 143 | | | веќе видена

Во регионот на Алпите и натаму владее голема опасност од лавини. На други места пак со постепената промена на временските услови се појавуваат нови проблеми. ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчкото обвинителство води истрага за заканите до парламентарци да не гласаат за преспанскиот Договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: