Оптимизмот на Могерини и Заев во фокусот на грчките медиуми


7 копии

Постигнувањето на договор за решавање на спорот за името e тешко остварливо од страна на Атина и Скопје, пишува во четвртокот грчкиот весник Катимерини, по ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии
17 копии

Министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас и синоќа, како и по претходната рунда преговори на 29 март годинава, по ...
| | веќе видена | слични

Грчките медиуми коментираат дека вчерашната средба Димитров-Коѕијас-Нимиц, била корисна и позитивна, но не донела конкретен напредок во „спорните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на следните неколку денови, поточно некаде до вторник ќе продолжи променливото време со локални послаби врнежи и тоа од дожд на ниските и снег на ...
сите 222 | | | веќе видена

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 214 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш имаат експлицитно видео клип кој секој момент може да осамне во јавноста. Пеачката и фудбалерот се снимале за време на се*с во ...
сите 170 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оптимизмот на Могерини и Заев во фокусот на грчките медиуми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: