Павлопулос: Меѓународен договор без уставни измени го прекршува самиот Устав

11 копии

Промена на Уставот е предуслов за решение, но и обврска кон владеењето на правото, затоа што Меѓународен договор без уставни измени носи и одговорност за ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
4 копии

„Пристапот на поранешна југословенска Република Македонија кон НАТО и ЕУ бара договор за името што гарантира укинување на иредентизмот“, изјави грчкиот ...
| | веќе видена | слични

Во обраќање до претседателката на Естонија  Керсти Калјулајд, грчкиот претседател рече дека е потребен договор за името со конкретни гаранции што ќе го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 60 | | | веќе видена

Изјавите на претставниците на власта дека цензусот и не бил така битен за конечниот резултат на претстојниот референдум значат дека политичката борба ќе ...
сите 81 | | | веќе видена

Овен   Ќе успеете да направите промени во вашиот љубовен живот. Во попладневните часови ќе имате прекрасна средба со вашите пријатели. Дајте шанса на секого да ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Павлопулос: Меѓународен договор без уставни измени го прекршува самиот Устав

Од:
До кого (е-маил):
Порака: