Грчкиот Хелсиншки комитет поднесе тужба против министерот Каменос за неговите расистички изјави против Македонија


Хелсиншкиот комитет за заштита на човековите права на Грција и невладината организација за набљудување на расистичките злосторства, во полицијата во Атина ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска на прес – конференција уште еднаш ја појасни Спогодбата којашто на 17 јуни ја потпишаа Република ...
сите 72 | | | веќе видена

Две лица добија лесни повреди во скопската населба Ченто, откако 30-тина куршуми биле испукани во нивниот автомобил од автоматска пушка “Калашников”. Куршумите ...
сите 236 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 86 | | | веќе видена

Ниту СДСМ не остана без реакција на обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ, па партијата на власт испрати соопштение со кое покрај тоа што се брани од нападите на својот ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчкиот Хелсиншки комитет поднесе тужба против министерот Каменос за неговите расистички изјави против Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: