И Франција се уплаши од изборите во Грција


4 копии

Грчката левичарска партија “Сириза” при победа на предвремените парламентарни избори на 25 јануари ќе го исполнува договореното со кредиторите, но и ќе одржи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Берлин подготвува планови за евентуален излез на Грција од еврозоната, тврди германскиот весник „Билд“, повикувајќи се на анонимен владин извор, пренесува МИА. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Прашањето за излегување на Грција од еврозоната, како и за отпишување на нејзиниот долг не се на дневен ред, изјави денеска еврокомесарот за економски и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„СДСМ, како предводник на коалицијата „Можеме“, со освоени најмногу пратенички места во Собранието го доби мандатот за состав на нова демократска, политичка, ...
сите 753 | | | веќе видена

Како и кога ќе почне учебната година? Родителите, учениците и наставниците сѐ уште чекаат да се изјаснат Министерството за образование и здравствените ...
сите 544 | | | веќе видена

Андреа Пирло на изненадување на многумина е избран за нов тренер на Јувентус откако Маурицио Сари доби отказ. ЗА Пирло ова е прв тренерски ангажман и Јувентус ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија Марко Бислимоски остварил телефонски разговор со Јанез ...
сите 185 | | | веќе видена

Како по иронија на судбината, скоро две децении подоцна, на денот кога е потпишан Охридскиот рамковен договор (со кој се спречи воениот конфликт во Македонија ...
сите 41 | | | веќе видена

Светската здравствена организација соопшти дека вакцината одобрена од Русија оваа недела не е меѓу деветте, за кои се смета дека се во напредна фази на ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Франција се уплаши од изборите во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: