Поранешниот медијатор О`Нил: Нимиц разочарува во однос на прашањето за името!

3 копии

Ставот на Нимиц разочарува во однос на прашањето за името и неговата улога како посредник одговорен пред Обединетите нации!“ – ова го изјави за проектот „ Сита ...
| | веќе видена | слични

Целиот свет не само што ја нарекува Македонија Македонија, туку смета дека Грците се луди во нивната истрајност дека таа мора да се нарекува некако поинаку – ...
| | веќе видена | слични

Красимир Узунов, претседател на агенцијата и национално радио „Фокус“ од Бугарија, не ја исклучува можноста од немири во Македонија и од пад на Владата ако се ...
| | веќе видена | слични

Светските медиуми ги следат случувањата на релација Скопје-Атина, со различни оценки за натамошниот тек на настаните. Во опширен текст со наслов “зошто кавгата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русите знаат колкав е влогот – треба да знаеме и ние, вели копретседавачот на Европскиот совет за надворешни работи и поранешен премиер на Шведска, Карл Билт, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Се верува дека Винстон Черчил рекол дека Балканот произвел повеќе историја отколку што може да ја консумира. Изреката ја повторува практично секој кој имал ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Пред два месеца седнав на кафе во долниот кварт во Лондон. Девојката која ме служеше ме праша од каде сум бидејќи мојот акцент ѝ звучеше познато. Кога ѝ кажав ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на оваа хунта на власт. Со ...
сите 406 | | | веќе видена

Во текот на денов територијата на државава подпадна под најавениот Медитерански циклон ОЛИВИЈА и истиот условува врнежи од снег на повеќе места каде е ...
сите 254 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 356 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 121 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 209 | | | веќе видена

Буџетот кој криминогената власт го предлага за 2019 година е мегаломански, расипнички и дополнително ќе ги осиромаши граѓаните на Република Македонија. Ова ...
сите 228 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поранешниот медијатор О`Нил: Нимиц разочарува во однос на прашањето за името!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: