Грчева: Точно поради овој висок тип на корупција, ЕУ нема да ни додели датум за преговори

2 копии

Најновата мега-афера со рекет во кој се вклучени медиумски тајкуни, јавни личности, пратеници од владејачкото мнозинство, а постојат индиции дека СЈО е ...
| | веќе видена | слични

Вистинските спотери на Зоран Заев во политиката го покажаа вистинското лице. Ако на некој не му е јасно, Солза Грчева се прикажуваше за браник во бојкотот на ...
| | веќе видена | слични

„Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска, на нејзино барање, ја прими претседателката на политичката партија Глас за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Грчева ги пренесе ставовите на нејзината политичка партија во врска со изборниот систем, финансирањето на политичките партии, и медиумското претставување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најновата мега-афepa со peкет во кој се вклучени медиумски тajкуни, јавни личности, пратеници од владејачкото мнозинство, а постојат ииндиции дека СЈО е ...
| | веќе видена | слични

Останато

По вчерашното верификување на мандатите на новите пратеници започна „трката“ за формирање на Влада. Ако се' оди според Уставот претседателот на државата Стево ...
сите 555 | | | веќе видена

Огромната експлозија во пристаништетто во Бејрут испрати шок-бранови низ градот, предизвикувајќи масовно оштетување на градбите дури до периферијата на градот. ...
сите 224 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчева: Точно поради овој висок тип на корупција, ЕУ нема да ни додели датум за преговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: