Грчева: Ми се јави син ми од странство и ме праша-Мамо вистина ли сте ја продале Македонија?


2 копии

Син ми вознемирен ми се јави пред 2 минути од странство и ме прашува: Мамо вистина сте ја продале Македонија? пишува во својот статус на Фејсбук пратеничката Солза Грчева. Таа додава и дека „Тука сите весници пишуваат за тоа, кажи кога се протестите да купам веднаш карта. Што да му кажам…Тажно, пишуваа таа во нејзиниот фб статус.
| | веќе видена | слични

Поранешната независна пратеничка Солза Грчева во Фејсбук статус најави дека е можно да се кандидира за градоначалник на општина Центар и му посочи на Жерновски дека ќе има голема конкуренција. – Ќе го тргнам статусот кој ги испровоцира луѓето да употребат најдолни оружја од своите преполни подруми. Но, ќе се сетите на него веќе за неколку дена. Ако се сетите, ако не, здравје. Денес е прочка, но не им проштевам на одредени мои пријателки/пријатели “во живо, не од ФБ“ кои не се наоѓаат побудени да реагираат кога се употребува најдолен речник против мене од разни деликвенти.А се божем интелектуалци. И божем се дружиме. Хаха…Само кликнуваат за тоа колку ми била убава елката. Нека ми го заборават телефонот и адресата. Најмалку да ми пишуваат тајно во inbox. Такви“ храбри“ суштества ама ич не ми требаат. Поздрав и убав празник. А на Жерновски му порачувам: Ќе имаш голема конкуренција за Градоначалник на Центар, напиша Грчева.
| | веќе видена | слични
3 копии

Мојот син чесен и воспитан, не се јавува на хохштаплери како тебе. Ти кој со средно влезе во Парламент, па со врски на 35 години дипломираше. Мојот син е горд на својата мајка. Камо и твоите деца да имаат таков родител, а не тендераш. ДНО, напиша пратеничката Солза Грчева на својот Фејсбук профил, обраќајќи му се на градоначалниот на општина Центар Андреј Жерновски.
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешната пратеничка Солза Грчева преку Фејсбук статус му се обрати на градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски. На крајот на статусот таа зборува за изборите за градоначалник во оваа општина, но нејасно е дали најавува дека и таа ќе се кандидира. Еве што напиша Грчева: Ќе го тргнам статусот кој ги испровоцира луѓето да употребат најдолни оружја од своите преполни подруми. Но, ќе се сетите на него веќе за неколку дена. Ако се сетите, ако не, здравје. Денес е прочка, но не им проштевам на одредени мои пријателки/пријатели “во живо, не од ФБ“ кои не се наоѓаат побудени да реагираат кога се употребува најдолен речник против мене од разни деликвенти.А се божем интелектуалци. И божем се дружиме. Хаха…Само кликнуваат за тоа колку ми била убава елката. Нека ми го заборават телефонот и адресата. Најмалку да ми пишуваат тајно во inbox. Такви“ храбри“ суштества ама ич не ми требаат. Поздрав и убав празник. А на Жерновски му порачувам: Ќе имаш голема конкуренција за Градоначалник на Центар.
| | веќе видена | слични

Пред две минути ми се јави Солза Грчева. Целата вознемирена, ми вика: “Тричко, дали би сакал да ми бидеш син!?” “Не!” и реков. “Те молам, Тричко, моите паднаа во битката за факторизација на Македонија, останав без деца!” Тажно, нели.
| | веќе видена | слични
2 копии

Од СДСМ засега не коментираат што содржи договорот со ДУИ, ниту пак некоја од помалите коалициски партии. Канал пет побара став од ДОМ на Поповска, но до овој момент нема реакција. Јавноста ја прозва и МАНУ со барање да го прекине молкот- Претседателот Академик Таки Фити беше недостапен за коментар. Академик Камбовски пак најави можност за реакција утре. На социјалните мрежи вчера се спореше со постот на екс-пратеничката на СДСМ Солза Грчева која за Канал пет вели дека не требало да се прифати постизборно платформата на партиите на Албанците, и дека сите одлуки,дебати треба да се водат и носат во Законодавниот дом а не во тајни разговори. Околу можноста за уцени предупредуваше лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски за време на изборната кампања упатувајќи на важноста од освојување на 61 пратеник. Во меѓувреме граѓаните негодуваат со опцијата двојазичност на целата територија на државата. Со смирувачки тонови се одзва лидерот на Демократскиот сојуз Павле Трајанов со соопштение во кое вели- Македонија не е ...
| | веќе видена | слични

Солза Грчева го запали интернетот со коментари по постот во кој вели дека нејзиниот син и се јавил вознемирен од странство и прашал дали да дојде да протестира и дали навистина била продадена Македонија, бидејќи весниците пишувале така. Екс пратеничката откако кажа дека нејзиното дете е отселено одовде (не знаеме зошто, можеби од љубов) и прашува дали е продадена Македонија, без да прецизира што тоа значи. А нејзиниот одговор е тажно. Многумуна ја прашаа екс пратеничката што е тажно, кој на кого и како ја продал Македонија. Дали е тажно ослободувањето од десетгодишната авторитарна власт и зошто нејзиното дете е во странство ако Македонија има одлични услови за живеење? – Син ми вознемирен ми се јави пред 2 минути од странство и ме прашува: „Мамо вистина сте ја продале Македонија? Тука сите весници пишуваат за тоа. Кажи кога се протестите да купам карта веднаш“. Што да му кажам, тажно“, пишува Грчева. Грчева за пратеник беше избрана во претходниот мандат од коалицијата на СДСМ, но откако тие ги бојкотираа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Син ми се јави вознемирен од странство и ме праша дали навистина е продадена Македонија, бидјеќи весниците тука пишуваат така, напиша на својот Фејсбук профил екс пратеничката Солза Грчева. – Син ми вознемирен ми се јави пред 2 минути од странство и ме прашува: „Мамо вистина сте ја продале Македонија? Тука сите весници пишуваат за тоа. Кажи кога се протестите да купам карта веднаш“. Што да му кажам, тажно“, пишува Грчева. Грчева за пратеник беше избрана во претходниот мандат од коалицијата на СДСМ, но откако тие ги бојкотираа изборите пред да ги објават бомбите, таа и уште две пратенички се одвоија и се прогласија за независни пратенички.
| | веќе видена | слични

Пратеничата Солза Грчева објави статус на социјалните мрежи во кој се споменува загриженоста на нејзиниот син кој живее во странство и ја прашува што се случува во Македонија. „Син ми вознемирен ми се јави пред две минути од странство и ме прашува: Мамо вистина сте ја продале Македонија? пишува во својот статус на Фејсбук пратеничката Солза Грчева. Таа додава и дека „Тука сите весници пишуваат за тоа, кажи кога се протестите да купам веднаш карта. Што да му кажам…Тажно“, пишуваа таа во нејзиниот фб статус.
| | веќе видена | слични

Најновиот фејсбук пост на поранешната пратеничка, професорката Солза Грчева ги вжешти социјалните мрежи. Таа во еден период од последниот состав на Парламентот беше пратеник на опозицијата, а потоа со две свои колешки реши да се одвои, па се декларираа за независни. Во најновиот нејзин пост таа вели дека синот кој и бил во туѓина, ја прашал дал навистина е продадена Македонија. Во прилог го објавуваме нејзиниот пост:
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев и неговиот клан секојдневно продолжуваат да го понижуваат народот. Како што беше Заев осомничен за Поткуп, а Зоран судски реформатор, така ...
сите 124 | | | веќе видена

Врховниот лидер на Иран, Ајатола Али Хаменеи, во вторникот изјави дека Иран ќе продолжи да ги намалува своите обврски во рамките на нуклеарниот договор, ...
сите 89 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во интервју за МИА му порача на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски доколку има какви било докази за инволвирани високи функционери ...
сите 207 | | | веќе видена

Нежни женски прсти, со црвен лак на ноктите, бројат и ги редат во скапа торба Луи Витон, дел од 1,5 милиони евра кои им биле исплатени на Бојан Јовановски ...
сите 433 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчева: Ми се јави син ми од странство и ме праша-Мамо вистина ли сте ја продале Македонија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: