На граничниот премин Долно Блаце приведен Косовец кој се барал со меѓународна потерница

9 копии

Во текот на вчерашниот ден на граничниот премин Долно Блаце од страна на надлежните било приведено едно лице на возраст од 26 години, со иницијали А.С., за кое ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Апсење на граничниот премин Долно Блаце. Како што стои во билтенот на МВР, вчера во 15.10 часот на Граничен премин Долно Блаце од слобода бил лишен А.С.(26) ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Вчера околу 16 часот на Граничниот премин – Долно Блаце, на влез во Р. Македонија, по извршена царинска контрола, во багажниот простор на патничко моторно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во 17,45 часот на Граничен премин Табановце, на излез од Република Македонија, при контрола на 25-годишниот К.Б. од село Долно Палчиште -Боговиње, било ...
| | веќе видена | слични

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 126 | | | веќе видена

Демократите од Конгресот во САД ја одбија поканата на претседателот Доналд Трамп да учествуваат на работен ручек во Белата куќа да преговараат за блокадата на ...
сите 117 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена

Одличен десерт лесен за подготовка. По овој рецепт полудеа сите. Состојки: 200 г бело чоколадо 200 г млечно чоколадо 400 г кисела павлака(20% млечни масти) 2 ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На граничниот премин Долно Блаце приведен Косовец кој се барал со меѓународна потерница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: