Граѓаните за доброто се согласуваат со Владата, за лошото со Брисел

2 копии

Пред неколку месеци, имавме вест која потврдува дека владата има нешто над 100 отсто рејтинг, еве денес тоа ни го покажуваат и македонските независни агенции ...
| | веќе видена | слични

Над половината македонски граѓани се задоволни од првите 100 дена работење на владата. 54% се изјасниле позитивно во врска со ова прашање во анкетата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мнозинството македонски граѓани на генерално ниво ја одобруваат работата на Владата, иако има разлики во поддршката за конкретни владини политики и проекти. ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 10 ноември - Институтот за демократија (ИДСЦС) и Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС), ги истражи мислењата на граѓаните за работата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 302 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, потврди дека зборот бугарски ќе биде отстранет од учебници и споменици каде се споменува бугарскиот фашистички окупатор. Тој го најави ...
сите 112 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Од понеделник трета доза на вакцина ќе може да примат сите граѓани на возраст над 60 години, и сите здравствени работници и пациенти кои имаат ...
сите 349 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните за доброто се согласуваат со Владата, за лошото со Брисел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: