ЗА ДА НЕ ВЕ ОДЕРАТ: Внимавајте со брзите кредити, но и со каматите на обични кредити

12 копии

Секој корисник има право предвреме, кога сака, целосно или делумно да го врати банкарскиот потрошувачки кредит. Притоа, според Законот за потрошувачки кредити, ...
| | веќе видена | слични

Сите правни и физички лица кои по 25- ти декември 2016 – та година, користеле средства од ИПАРД програмата и подигнале банкарски кредит, ќе може да добијат ...
| | веќе видена | слични

За банките, основа на кредитната активност се депозитите кои се собираат од корисниците на услугите и сопствените средства, додека финансиските друштва го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собранието го донесе Законот за заштита на потрошувачите при договори за брзите кредити до 200 евра. Со ова законско решение се ограничуваат вкупните годишни ...
| | веќе видена | слични

Пратениците се решителни околу идејата да ги ограничат банките и финтек компаниите за провизиите кои ќе им ги наплаќаат на граѓаните за одобрените кредити. ...
| | веќе видена | слични

Намалени трошоци за отплата на потрошувачките кредити – ова го предвидуваат законските измени кои денеска добија поддршка во прво читање од Собранието на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Предлог – законот за изменување и дополнување на Законот за заштита на потрошувачите при договори за потрошувачки кредити со кои се ограничува годишната стапка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предложените измени добија  зелено светло од сите пратеници во Собранието но и беше предложено Законот да важи за сите кредити општо. Со предлог законот - нема ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерна облачност. Во утринските и претпладневните часови по котлините со појава на магла. Утринската ...
сите 403 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗА ДА НЕ ВЕ ОДЕРАТ: Внимавајте со брзите кредити, но и со каматите на обични кредити

Од:
До кого (е-маил):
Порака: