МАКЕДОНИЈА НА НОЗЕ: Преполни штабовите на ВМРО-ДПМНЕ по насоката на централата (ФОТО)


6 копии

Преполни се штабовите на ВМРО-ДПМНЕ вечерва, по насоката на централата на партијата за одржување на состаноци на општински комитети. Предвидените состаноци прераснуваат во собири и просториите се претесни да ги соберат сите лица кои сакаат да присуствуваат. Покрај членови на партијата, забележливо е дека има присуство и на граѓани кои не се партиски членови, но пристапуваат кон собирите, известуваат нашите репортери. Според нив, атмосферата била позитивна и се чувствувала голема енергија помеѓу приситните кои се револтирани од обидот на СДСМ за предавство на националните и државни интереси. Фотографиите кои ги објавуваме се само дел од општинските комитети. КУРИР ќе продолжи да објавува информации од состојбата во поголем број градови. БИТОЛА   ОХРИД   СТРУГА   ГАЗИ БАБА   КАВАДАРЦИ   ПРИЛЕП   КРИВА ПАЛАНКА   БЕРОВО   КИСЕЛА ВОДА   КАРПОШ   КУМАНОВО
| | веќе видена | слични
5 копии

Штабовите на ВМРО-ДПМНЕ синоќа беа претесни за да ги соберат членовите, поддржувачите и симпатизерите на партијата по насоката на централаза одржување на состаноци на општинските комитети, па предвидените состаноци прераснаа во собири. Атмосферата меѓу присутните била позитивна и се чувствувала голема енергијанасобранитеѓани воедно истакнуваа дека се револтирани од обидот на СДСМ за предавство на националните и државни интереси. Во општинските комитети вчера беше прочитан и Проглас. -Ова е собир за Македонија и нејзината иднина. Ова е време кога бескомпромисно и со огромна енергија треба да ги збиеме редовите и заедно сите рамо до рамо да го спречиме разнебитувањето на Татковината кое Зоран Заев и СДСМ сакаат да ни го спакуваат. Време е уште еднаш, сега посилно од било кога да покажеме дека не сме исти, дека не сме како нив, дека не сме подготвени по секоја цена, по цена на националните и државните интереси да ја продадеме државата, само за да се добереме до фотеља. Да ги тргнеме на страна дискусиите околу ...
| | веќе видена | слични

Атмосферата меѓу присутните била позитивна и се чувствувала голема енергијанасобранитеѓани воедно истакнуваа дека се револтирани од обидот на СДСМ за предавство на националните и државни интереси. Во општинските комитети вчера беше прочитан и Проглас. -Ова е собир за Македонија и нејзината иднина. Ова е време кога бескомпромисно и со огромна енергија треба да ги збиеме редовите и заедно сите рамо до рамо да го спречиме разнебитувањето на Татковината кое Зоран Заев и СДСМ сакаат да ни го спакуваат. Време е уште еднаш, сега посилно од било кога да покажеме дека не сме исти, дека не сме како нив, дека не сме подготвени по секоја цена, по цена на националните и државните интереси да ја продадеме државата, само за да се добереме до фотеља. Да ги тргнеме на страна дискусиите околу сите други внатрепартиски теми. Во овој момент нема поважна тема од моменталните превирања и обиди за редефинирање на Македонија од страна на Зоран Заев, СДСМ и нивните албански партнери. Времињата кои ни престојат носат сериозни ...
| | веќе видена | слични

По насоката на централата на ВМРО-ДПМНЕ за одржување на состаноци на општински комитети, масовен одзив на членството, покрај другите градови вечерва има и во Битола. Но, покрај членовите на ВМРО-ДПМНЕ, на масовните собири има и лица кои не се членови на партијата. Атмосферата е позитивна и се чувствува голема енергија помеѓу приситните кои се револтирани од обидот на СДСМ за предавство на националните и државни интереси.
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 202 | | | веќе видена

„На одлуката на Кривичен совет немаме право на жалба до Врховен суд. Имаме можност да поднесеме иницијатива до Јавниот обвинител на РМ. Тој како надлежен може ...
сите 337 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАКЕДОНИЈА НА НОЗЕ: Преполни штабовите на ВМРО-ДПМНЕ по насоката на централата (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: