Граѓаните на Кичево сѐ помалку купуваат на зелениот пазар

3 копии

Во рамки на „Дизајнот што продава“ во Јавна соба денеска ќе бидат одржани предавања на експерти кои ќе споделат искуства со производителите и младите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На бизнис-викендот во „Јавна соба“ во рамките на настанот „Дизајн што продава“ од 17 до 19 март присутни се искусни регионални експерти кои имаат да споделат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Останато

Новиот обвинител на Република Македонија, по денешното разрешување на досегашниот, Марко Зврлевски, согласно Законот за јавно обвинителство, го именува ...
сите 571 | | | веќе видена

Според американски портпарол, началникот на Американскиот здружен генералштаб на кинеските воени лидери им порачал дека САД се подготвени да употребат воени ...
сите 324 | | | веќе видена

Со разрешувањето на Марко Зврлевски, пропадна последниот обид на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) да го заштити криминалот во редовите на ...
сите 85 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја презакажа денешната седница и наместо во 11 часот, таа ќе почне во 15 часот. Во кабинетот на Џафери велат дека ...
сите 113 | | | веќе видена

Пратеникот Павле Богоевски посочи дека реформите во МВР ќе донесат департизација и професионализација на оваа значајна инстуција која раководи со државниот ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните на Кичево сѐ помалку купуваат на зелениот пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: