Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа кај Песочан

Едно лице го загуби животот во тешкатa сообраќајна несреќа која се случила денеска околу 17 часот на магистралниот пат Охрид–Кичево кај селото Песочан. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобило уште едно лице, кое е пренесено во охридската болница, пренесува Ohridnews.com. Според првичните информации од СВР Охрид, во несреќата учествувале патничко моторно возило „Сеат“ и патничко моторно возило „Алфа Ромео“ и двете со охридски регистарски таблички. Причините за несреќата сеуште се непознати. Во моментов се врши увид на местото на несреќата, а возилата на магистралниот пат се пропуштаат наизменично.
| | веќе видена | слични

Читател на нашиот портал, утринава испрати фотографии од сообраќајна несреќа која се случила на влезот во Скопје, во населбата Автокоманда. Во судирот учествувале две возила и прилично се оштетени, но најверојатно без човечки жртви. Полицијата излегла на местото на настано. Благодарност до читателот !
| | веќе видена | слични

Верижен судир на четири возила попладнево се случи на булеварот „Илинденска“ во Скопје. Според фотографиите што ги направи нашиот фоторепортер, во судирот учествувале возила на Царинската управа и на ЕВН, но за среќа никој нема посериозни последици од ударот, освен што е предизвикана материјална штета. (Фото: Телеграф.мк/Радован Вујовиќ) На местото на несреќата пристигна и увидна екипа на МВР, а сообраќајот се одвива по една коловозна лента. (Фото: Телеграф.мк/Радован Вујовиќ)
| | веќе видена | слични

На 15.11.2014 година во 16,20 часот на магистралниот пат Охрид –Кичевосе случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ„Алфа Ромео“ со охридски регистарски ознаки, управувано од П.Б.(24) од Охрид и ПМВ„Сеат Кордоба“ исто така со охридски регистарски ознакиупрваувано од Јордан С. (58) од с.Годивје – Дебарца.Од здобиените повреди на лице место починал Јордан С. Со тешки телесни повреди сездобиле сопaтниците во ПМВ„Сеат Кордоба“ И.С.(64) и С.С.(64), двајцата од Струга и З.С.(54) од Охрид, кои со возило на ИМП се пренесени во болницата Св.Еразмо – Охрид и по укажаната лекарска помош се задржани на понатамошно лекување.Со телесни повреди се здобиле возачот на ПМВ„Алфа Ромео“ и сопатникот Д.Т.(24) од Охрид, кои по укажаната лекарска помош се задржани на лекување.Увид на лице место извршиле ЈО и увидна екипа од ПС за БПС-Охрид. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.
| | веќе видена | слични
4 копии

Дваесетгодишно момче Џ.М. од селото Батинци управувало со џипот „Volkswagen Tuareg“ со кој беше прегазено 16-годишното момче И.Б. од Скопје, соопшти МВР. Вчера попладне околу 16.20 часот на раскрсницата од улица „Метрополит Теодосиј Гологанов“ и улица „9-ти Мај“, џипот со скопски регистерски таблици удрил во пешак. Со возило на итна медицинска помош, тинејџерот бил пренесен во Ургентниот центар каде му биле констатирани тешки телесни повреди, па поради сериозноста бил пренесен на Клиниката за анестезија реанимација и интензивно лекување, КАРИЛ, каде за жал им подлегнал на повредите. И возачот на џипот бил пренесен со возило на итна медицинска помош во Градската општа болница „8-ми Септември“ каде било констатирано дека доживеал „акутен стрес“. Извршен е увид на местото на настанот и се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот. Од МВР засега нема официјални информации за брзината на движење и дали жртвата била на пешачки премин.
| | веќе видена | слични

На лице место починал Јордан С. (58) од селото Годивје додека со тешки телесни повреди се здобиле И.С. (64), С.С.(64) двајцата од Струга како и З.С. (54) од Охрид. Со лесни повреди се здобиле Д.Т.(24) и П.Б.(24) двајцата од Охрид. Сообраќајната незгода се случила во момент кога возачот на патничко моторно возило марка „Алфа Ромео“ со охридски регистарски таблици, движејќи се од Кичево кон Охрид, од засега неутврдени причини изгубил контрола над возилото и се занело по коловозот по што со десна страна удрило во предниот дел од патничкото моторно возило марка „Сеат Кордоба“ со охридски регистарски таблици кое во моментот се движело во правец од Охрид кон Кичево ,а кое било управувано од сега починатиот Јордан С. Тешко повредените И.С. (64), С.С.(64) и З.С. (54) кои биле сопатници во возилото „Сеат Кордоба“ како и полесно повредените Д.Т.(24) и П.Б.(24) кои биле во возилото „Алфа Ромео“ со возило на брза помош се префрлени во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. На местото на тешката сообраќајна незгода извршен е ...
| | веќе видена | слични

Едно лице го загуби животот,а други тројца се тешко повредени во сообраќајна незгода на магистралниот пат Охрид-Кичево во близина на селото Песочани. На лице место починал Јордан С. (58) од селото Годивје додека со тешки телесни повреди се здобиле И.С. (64), С.С.(64) двајцата од Струга како и З.С. (54) од Охрид. Со лесни повреди се здобиле Д.Т.(24) и П.Б.(24) двајцата од Охрид. Сообраќајната незгода се случила во момент кога возачот на автомобилот Алфа Ромеоо со охридски регистарски таблици, движејќи се од Кичево према Охрид, од засега неутврдени причини изгубил контрола над возилото кое потоа се занесло по коловозот по што со бочната десна страна удрило во предниот дел од автомобилот Сеат Кордоба со охридски регистарски таблици. Ова возило се движело во правец од Охрид кон Кичево а било управувано од сега починатиот Јордан С. Тешко повредените И.С. (64), С.С. (64) и З.С. (54) кои биле сопатници во возилото Сеат Кордоба како и полесно повредените Д.Т.(24) и П.Б.(24) кои биле во возилото Алфа Ромео со брза ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Петтемина повредени во стравотната сообраќајка што се случи во саботата попладне на магиостралниот пат Охрид - Кичево закрепнуваат од тешките повреди, нивната здравствена состојба е стабилна и се надвор од животна опасност. Тие се хоспитализирани во охридската болница и во болница "Свети Еразмо" и се под константен надзор на лекарски тимови. Како што информиравме тешката сообраќајна незгода се случил околу 16.30 часот кога се судрија "алфа ромео" управувана од П.Б. (24) и "сеат кордоба" зад чиј волан беше Јордан С. (54), кој од тежината на повредите почина на самото место. Неговите сопатници и роднини И.С. (64), З.С. (54) и С.С. (66) со возила на итната помош беа префрлени во "Свети Еразмо", додека возачот на "алфата" и неговиот сопатник се пренесени во Клиничкиот центар во Охрид. Од охридската полиција засега нема информации која е причината за стравотниот судир на двете возила.
| | веќе видена | слични

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера на патот Охрид – Кичево, при што едно лице го загуби животот, а неколкумина се повредени. Во несреќата учествувале „алфа ромео“ со охридски таблички, управувано од П.Б.(24) од Охрид и „сеат кордоба“, исто така со охридски регистарски ознаки упрваувано од Јордан С. (58) од село Годивје – Дебарца.Од здобиените повреди на лице место починал Јордан С. Со тешки телесни повреди се здобиле сопaтниците во „сеат кордобата“ И.С.(64) и С.С.(64), двајцата од Струга и З.С.(54) од Охрид, кои со возило на Итна медицинска помош се пренесени во болницата Св.Еразмо – Охрид и по укажаната лекарска помош се задржани на понатамошно лекување. Со телесни повреди се здобиле возачот на „алфа ромеото“ и сопатникот Д.Т.(24) од Охрид, кои по укажаната лекарска помош се задржани на лекување. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера во 16,20 часот на магистралниот пат Охрид –Кичево се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Алфа Ромео“ со охридски регистарски ознаки, управувано од П.Б.(24) од Охрид и патничко возило „Сеат Кордоба“ исто така со охридски регистарски ознаки упрваувано од Јордан С. (58) од с.Годивје – Дебарца. Од здобиените повреди на лице место починал Јордан С. Со тешки телесни повреди се здобиле сопaтниците во „Сеат Кордоба“ И.С.(64) и С.С.(64), двајцата од Струга и З.С.(54) од Охрид, кои со возило на итна медицинска помош се пренесени во болницата Св.Еразмо – Охрид и по укажаната лекарска помош се задржани на понатамошно лекување. Со телесни повреди се здобиле возачот на возилото „Алфа Ромео“ и сопатникот Д.Т.(24) од Охрид, кои по укажаната лекарска помош се задржани на лекување. Увид на лице место извршиле ЈО и увидна екипа од полициската станица Охрид. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 87 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа кај Песочан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: