Инспектори на терен ќе ги контролираат индустриските капацитети дали загадуваат


АЕРОЗАГАДУВАЊЕТО ПРОДОЛЖУВА И ДЕНЕСКА. НАЈГОЛЕМА КОНЦЕНТРАЦИЈА НА ЗАГАДУВАЊЕ ИМА ВО СКОПЈЕ, КАЈ РЕКТОРАТОТ СО 258 МИКРОГРАМИ НА МЕТАР КУБЕН, МИЛАДИНОВЦИ 229, ЛИСИЧЕ 222, ГАЗИ БАБА 217 И КАРПОШ 201 МИКРОГРАМИ НА МЕТАР КУБЕН. ВТОР НАЈЗАГАДЕН ГРАД ВО МАКЕДОНИЈА Е ВЕЛЕС СО 178 МИКРОГРАМИ НА МЕТАР КУБЕН. ИНСПЕКТОРИТЕ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗАШТИТА НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА СЕ НА ТЕРЕН ЗА ДА ГИ КОНТРОЛИРААТ ИНДУСТРИСКИТЕ КАПАЦИТЕТИ ДАЛИ ГО НАМАЛИЛЕ ПРОИЗВОДСТВОТО НА ПОЛОВИНА, А ВО ВОНРЕДНИ КОНТРОЛИ СЕ ИЗЛЕЗЕНИ И ИНСПЕКЦИСКИТЕ СЛУЖБИ НА ОПШТИНИТЕ. Габриела Додевска
| | веќе видена | слични

Градските комунални инспектори изминатава недела изрекоа 6 казни. Три од казните се на физички лица за фрлање градежен шут, две физички лица се казнети за палење оган на отворено, додека во рамките на интензивираната контрола на градилиштата едно приватно лице е казнето поради нечисти возила од градилиште (неизмиени тркала и поставена церада заради контрола на прашината). Градските инспекциските служби целосно ги стопираа и активностите на три градилишта и истите ќе бидат стопирани се додека не обезбедат соодветни услови за работа.
| | веќе видена | слични

Останато

Гордана Силјановска Давкова: „Заедно со вас од утре започнуваме важна етапа во битката да ја вратиме Македонија во нормала. Ви благодарам за подршката“ ...
сите 209 | | | веќе видена

Шабан Шаулиќ, кралот на народната музика почина непосредно по сообраќајната несреќа во неделата наутро на автопат во Германија. Од автомобилот кој го удри ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата, Павле Богоевски ја презакажа за утре седницата поради повеќемината говорници кои се пријавиле за збор, а во текот на дискусијата ...
сите 328 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 116 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инспектори на терен ќе ги контролираат индустриските капацитети дали загадуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: