Градскиот хор „Вокс Лихнидос“ викендов настапува на Меѓународниот хорски фестивал „ТЕХО 2019” во Тетово

Охрид, 12. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Охридскиот градски мешан хор „Вокс Лихнидос” викендов настапува на 28-то издание на Меѓународниот хорски фестивал „Тетовски ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Меѓународниот хорски фестивал ТЕХО по 28-ми пат ќе се одржи викендов во Тетово. На двете фестивалски вечери ќе настапат 11 хора со свои композиции, но и со ...
| | веќе видена | слични

Останато

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 459 | | | веќе видена

СДСМ со марш за спас на милионите на Заев, екс премиерот бега од ТВ дуел, се дел од фактите на денот според ВМРО-ДПМНЕ. 1. СДСМ е првата партија која ...
сите 185 | | | веќе видена

Министерката за правда никако не работи според Уставот и законите, таа реши да си ја уништи својата кариера со тоа што кажа да дека биле технички грешки во ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градскиот хор „Вокс Лихнидос“ викендов настапува на Меѓународниот хорски фестивал „ТЕХО 2019” во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: