Утре и задутре цветен фестивал во боите на виножитото


3 копии

Вториот дел на Градскиот парк во Скопје е претворен во паркинг. Колони автомобили слободно влегуваа во паркот, а полиција и инспектори од Град Скопје немаше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Под мотото „Во боите на виножитото” денеска и утре во Градски парк ќе се одржи 5. Скопски цветен фестивал. Фестивалот го организира ЈП „Паркови и зеленило”, а ...
| | веќе видена | слични

Останато

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена

Уставниот суд на денешната седница треба да одлучува за уставноста и законитоста на Одлуката за распишување на референдум, донесена од Собранието на Република ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре и задутре цветен фестивал во боите на виножитото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: