Викендов се очекуваат големи врнежи, можни се нови поплави


Неколкуте атракции што изминативе години беа обележје на градот како што се галиите, пајтонот и туристичката стража најверојатно ќе останат само минато. Сѐ ...
| | веќе видена | слични

За да се намали опасноста од излевање на реката Вардар при поголеми врнежи од дожд, екипите на Град Скопје денеска, во центарот на градот, почнаа акција за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој посочи дека коритото на Вардар е капитален проект изграден по поплавите во Скопје во 1962 година со цел да се спречат идни поплави и оти во него не смее да ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Ацо Јорданов од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција изјави дека парите за дислоцирање на галиите, градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, би можел да ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На средно земјоделско училиште во Драчево каде што учат стотици ученици потребна му е нова зграда. Во училиштето „Рајко Жинзифов“ потребна е нова спортска ...
| | веќе видена | слични

 Добро упатени извори за Канал 5 велат дека за овие објекти - нема соодветна локација. Сумата од пет милиони евра за дислокацијата не е конечна, од Град Скопје ...
| | веќе видена | слични

Од Град Скопје велат дека приоритет им е безбедноста на граѓаните и нивните имоти. Откако градоначалникот Шилегов најави минатата недела, екипите на Град ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ во својата програма од локалните избори имаше предвидено да изгради две нови градинки во Волково и Ново Село и ново училиште во општина Ѓорче ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Викендов се очекуваат големи врнежи, можни се нови поплави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: