Општините од Истокот им нудат работа и шанса за искуство на над 60 невработени од регионот


Општините од Истокот им нудат работа и шанса за искуство на над 60 невработени од регионот, како дел од проектот за општо корисна работа. Речиси во сите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Група ученици од втора и четврта година и нивни професори од гимназијата „ Св. Климент Охридски“ , на нивна иницијатива, денеска имаа средба со градоначалникот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
2 копии

Осум невработени лица од Кочани во наредните шест, односно девет месеци ќе бидат работно ангажирани во проектот „Подај рака“ од програмата општинско корисна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во општина Гевгелија денеска почна реализацијата на проектот за општо корисна работа за чија реализација на локалната самоуправа од страна на УНДП и беа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стартуваа активностите во рамки на програмата „Општинско-корисна работа“ која во наредните девет месеци ќе се спроведува на територијата на Општина Делчево. ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 3. септември 2018 (ИНПРЕС) – Новата школска година учениците од ОУ „Братство единство“ ја започнаа во старата училишна зграда. Иако градежните работи за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општините од Истокот им нудат работа и шанса за искуство на над 60 невработени од регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: