Шумскиот пожар уште беснее во Калифорнија

4 копии
2 копии

Најмногу 80 лица настрадаа во шумскиот пожар кој избувна во околината на Атина, повредени се 87, вклучувајќи и 23 деца, додека бројот на исчезнати се уште не е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Запрепастен од несекојдневата глетка од ужасот во Грција каде огнената стихија голта се пред себе, трогнат од трагичната судбина кои ги снајде луѓето, и во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште едно чудо го обележало настанот со Нотр Дам, катедралата која настрадала во катастрофалниот пожар.Пчелите, околу 180.000, кои живееле во кошници на кровот ...
сите 804 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 314 | | | веќе видена

ДИК и набљудувачките тимови потврдија дека сите избирачки места се отворени на време и дека гласањето тече без никакви проблеми Граѓаните денеска на шестите ...
сите 334 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Вмро-Дпмне и Коалицијата, Гордана Силјановска Давкова гостуваше во емисијата Еден на Еден и ги покажа своите танцувачки ...
сите 157 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 108 | | | веќе видена

Француската полиција за време на денешните протести на „жолтите елеци“ користеше сина течност од водените топови, најверојатно за да ги обележи демонстрантите, ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шумскиот пожар уште беснее во Калифорнија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: