Градоначалникот Марин доби плакета за афирмација на европските вредности


3 копии

Градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин, на вчерашната завршна свеченост на Европското движење во Република Северна Македонија, доби плакета за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На крилата на успехот со „Странци“, својата прва претстава во Драмски театар – Скопје за која е вистинска умешност да се стигне до билет, режисерката Нела ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот народен театар утревечер премиерно ќе ја изведе претставата „Макбет“ во режија на Нела Витошевиќ, што ќе биде и прво поставување на оваа ...
| | веќе видена | слични

Трагедијата „Макбет“ која е прифатена за најмрачно Шекспирово дело утревечер за првпат премиерно ќе биде изведена во МНТ. Адаптацијата и режијата се на Нела ...
| | веќе видена | слични

Останато

Официјалната интернет страница на новиот претседател Стево Пендаровски ќе биде тројазична и со новото име. Таа ќе биде на македонски, албански и англиски ...
сите 424 | | | веќе видена

Времето денеска е сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од ...
сите 243 | | | веќе видена

Ова беше нивна прва средба, со оглед дека премиерот не присуствуваше на инаугурацијата на шефот на државата пред четири дена. Денеска портпаролот на Владата , ...
сите 104 | | | веќе видена

Пратеникот Павле Богоевски и неговиот став за аферата со „пола кокаин или масло од канабис“ наиде на многу негативни оценки во медиумите и на социјалните ...
сите 223 | | | веќе видена

Се задржува трендот на регистрирање на голем број на заболени од мали сипаници во државата. Во изминатата недела бројот на новорегистрирани заболени изнесува ...
сите 207 | | | веќе видена

Според документот се дозна каде се родило кралското бебе. Арчи харисон Маунтбатен Виндзор е роден во приватната болница Портланд во Вестминстер. За потребите ...
сите 56 | | | веќе видена

Бензините поевтинија за денар , дизелот поскапе за половина ..Поголеми поместувања нема.. Од владата оценија , пристапот е коректен , иако пазарот е ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градоначалникот Марин доби плакета за афирмација на европските вредности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: