Потврда: Еурофарм сака да ги откупи сите акции на Пелистер


Пелистер и Еурофарм Работник-ова е ракометната тема која добива на интензитет. Откако беше објавно дека до општината пристигнало барање од Еурофарм Работник за ...
| | веќе видена | слични

Во општина Битола пристигнало барање од Еурофарм Работник, за купување на акциите на РК Пелистер. Ова за Тера телевизија го потврди Борче Корлевски советник од ...
| | веќе видена | слични

Нова традиција на Општина Битола – лицата кои што заминуваат во пензија добиваат златни плакети, во знак на сеќавање на времето кое по поминале како вработени ...
| | веќе видена | слични

Советник од ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Општина Битола, Олга Лозановска ја обвини градоначалничката Наташа Петровска дека по којзнае кој пат одбегна да ...
| | веќе видена | слични

Останато

На својот фб-профил Марија Плевнеш објави неколку снимки од фризерницата во која таа се наоѓа заедно со бившата главна обвинителка на СЈО, Катица Јанева. ...
сите 860 | | | веќе видена

Како ќе стигне власта до 2/ 3 мнозинство за законот со кој СЈО останува дел од организиран криминал? Ќе има ли нови пазарање во законодавниот дом или пак ќе ...
сите 162 | | | веќе видена

Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ. Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помирување, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помирувањето го ...
сите 128 | | | веќе видена

Британското списание „The Sun“ пишува дека бракот на најдобриот тенисер на светот има проблеми. Англичаните во текот на Вимблдон го покажаа своето вистинско ...
сите 133 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потврда: Еурофарм сака да ги откупи сите акции на Пелистер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: