Корлевски: Еурофарм Работник сака да ги купи од општината акциите во РК Пелистер


Во општина Битола пристигнало барање од Еурофарм Работник, за купување на акциите на РК Пелистер. Ова за Тера телевизија го потврди Борче Корлевски советник од ...
| | веќе видена | слични

Пелистер и Еурофарм Работник-ова е ракометната тема која добива на интензитет. Откако беше објавно дека до општината пристигнало барање од Еурофарм Работник за ...
| | веќе видена | слични

Нова традиција на Општина Битола – лицата кои што заминуваат во пензија добиваат златни плакети, во знак на сеќавање на времето кое по поминале како вработени ...
| | веќе видена | слични

Советник од ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Општина Битола, Олга Лозановска ја обвини градоначалничката Наташа Петровска дека по којзнае кој пат одбегна да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како ќе стигне власта до 2/ 3 мнозинство за законот со кој СЈО останува дел од организиран криминал? Ќе има ли нови пазарање во законодавниот дом или пак ќе ...
сите 162 | | | веќе видена

Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ. Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од ...
сите 179 | | | веќе видена

Британското списание „The Sun“ пишува дека бракот на најдобриот тенисер на светот има проблеми. Англичаните во текот на Вимблдон го покажаа своето вистинско ...
сите 131 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена

Зоран Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска е негов избор, и сега сака една Катица Јанева да ја замени со друга Катица Јанева, ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Корлевски: Еурофарм Работник сака да ги купи од општината акциите во РК Пелистер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: