Градинките во Карпош безбедно ги отворија вратите за дечињата


Започна приемот на деца во детските градинки во Општина Карпош: „Орце Николов“, „Мајски цвет“, „Распеана младост“ и „Пролет“ . На безбеден начин, почитувајќи ...
| | веќе видена | слични

Ова е период кој е чувствителен за секој еден од нас. Пандемијата со Ковид – 19 ги промени нашите животи, но и детството, младоста на нашите најмили. Денеска, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Професорот на Медицинскиот факултет д-р Никола Пановски во разговор за Канал 5 ТВ изјави дека градинките требаше да се отворат уште во почетокот на мај.Ако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Карпош соопшти дека ги презема последните активности за безбеден прием на децата во градинките. Градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев денеска одржа ...
| | веќе видена | слични

Денеска, градоначалникот Стефан Богоев одржа состанок со директорките на градинките: „Мајски цвет”, „Орце Николов”, „Распеана младост” и „Пролет”. Констатирано ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ненад Јосифовиќ, вработен во Орка Холдинг, сведочеше на денешното рочиште за предметот „Трезор“, последно од доказната постапка. Јосифовиќ беше меѓу ...
сите 560 | | | веќе видена

Во тек е и втора постапка за набавка на уште 200 илјади дози од кинеската вакцина, а формализирани се и документите за набавка на руската вакцина „Спутник“. ...
сите 332 | | | веќе видена

Програмерка од Македонија укажува дека системот за попишување има големи слабости и дека секој кој ќе инсталира VPN, а како што таа објави на Фејсбук во ...
сите 159 | | | веќе видена

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал е обвинителот со кој министерот за правда, Бојан Маричиќ се сретнал во петокот и ...
сите 243 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 227 | | | веќе видена

Нема ден да нема нов скандал и ново забегување во самобендисните изјави на државниот политички врв. Министер за одбрана, втор чин во партијата на власт вели: ...
сите 304 | | | веќе видена

Единаесет полициски службеници беа повредени во петокот на протестите за случајот „Монструм“. Иако се очекуваа немири, како и на претходните вакви протести, и ...
сите 249 | | | веќе видена

Унгарија ја прилагодува својата програма за вакцинација, за да даде што е можно повеќе први дози пред можното забрзано ширење на коронавирусот, соопштија ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градинките во Карпош безбедно ги отворија вратите за дечињата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: