Над 10.000 вработени преку мерката за вработување на млади до 29 години


11 копии

Министерот за труд и социјална политика Диме Спасов денеска во рамки на работната посета на Охрид заедно со градоначалникот Никола Бакрачески го посетија ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерството за труд и социјална политика спроведе низа мерки за зголемување на бројот на работни места и намалување на невработеноста. Во дел од проектот ...
| | веќе видена | слични

Министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов и градоначалникот Никола Бакрачески денес ги посетија реновираниот Центар за социјални работи и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Со проектот „Македонија вработува“ во изминатите шест месеци откако почна да се реализира се вработени 7.885 вработени во 5.040 компании во Македонија. Мерката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 44 | | | веќе видена

Денеска земјава треба да го добие новиот Парламент. Вчера излезе од Ифективната клиника собранискиот спикер Талат Џафери, најавувајќи дека е во добра ...
сите 140 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 40 | | | веќе видена

Пограничен инцидент имало во Охридското езеро, а полицијата испукала предупредувачки куршуми. Во водите на Охридското езеро вчеравечер се случил пограничен ...
сите 326 | | | веќе видена

Менувањето на „партиски дресови“ и креирањето на нови групи во Собранието по седнувањето во пратеничките клупи, не е непознаница во историјата на земјава. Во ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 10.000 вработени преку мерката за вработување на млади до 29 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: