Размена на книги и облека, работилница и натпревар за намалување на отпад кај Школка во недела

Младинската иницијатива ViridiQ во недела во Градски парк (кај Школка) организира целодневен настан посветен на животот без отпад. Тие ќе организираат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Беќир Асани, функционерот на ДУИ во јавноста познат по сканадли и контроверзи на Фејсбук ги повика Албанците на 30 септември да гласаат за НАТО и ЕУ. „Драги ...
сите 106 | | | веќе видена

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски стравува дека со најавените уставни измени, покрај менувањето на името, ќе дојде и до редефинирање на државата со ...
сите 217 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, вчеравечер, од центарот на Виница, ги повика Виничани на 30-ти септември масовно да ја поддржат ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Размена на книги и облека, работилница и натпревар за намалување на отпад кај Школка во недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: